Bezmála 20 let na cestách sbírám zkušenosti s vyhledáváním letenek.

Vše proto, aby mě pohodlně, tedy z nejbližšího letiště a s optimální návazností letů, a za co nejnižší cenu za míli, přepravily z bodu A do bodu B (a zpět). Cena tedy není hlavní faktor, někdy je lepší připlatit a nemuset čekat na přestup 7 hodin nebo jezdit vlakem z Prahy do Vídně na odletové letiště. Nehledám také jen jedno vybrané cílové letiště, ale většinou porovnávám i několik okolních variant. Obzvlášť v Asii je vhodné využít hustou síť lowcostů a do cíle se přiblížit dalším letadlem. Beru to jako součást poznávání cizí země.

Pro vyhledávání používám kombinaci několika nástrojů, z nichž ten nejznámější a nejkomplexnější je Matrix od ITASoftware. Další pravidlo je včasné plánování s 2-4 měsíčním předstihem, a tedy relativní flexibilitou v termínech a délce pobytu. Cenu často snížím jen volným vyhledáváním v rámci celého měsíce, ne jen na fixní datum +/-3 dny. Můžu pak také do nalezených cen přimíchat i aktuální akce leteckých společností, z nichž některé bývají velmi zajímavé (20-30% nižší cena).

Ale teď k věci. Součástí mé nabídky je právě nalezení takovéto optimální letenky. Stačí spolu s objednávkou poslat požadovaná data odletu a návratu s uvedením tolerance dnů a minimální délku pobytu.

VYBERTE SI DESTINACI, KTERÁ VÁM SEDNE