Robin je cestovatelský mág. Na cestách, které připravil, jsem se vždy cítil jako s průvodcem v kapse. Vše, co nabízí, sám projel a proto jsem se na cestě cítil vždy velmi komfortně. Robin není typ člověka plážového povaleče a proto můžete s jeho radami vidět věci, které jen tak neuvidíte a k tomu máte veškerou svobodu cestování. To vám nikdy žádná cestovka nenabídne.

Navíc jsem s ním byl již na několika cestách osobně a vždy to stálo za to. Perfektně připravené a zajímavé. Rád na to vzpomínám.

Aleš Kalina

S Robinem jsem procestoval půl světa a vždy se spoléhal na jeho precizní přípravu, na kterou jsem sám neměl čas. A to se netýká jen památek a přírodních krás, ale i vyhnutí se různým naháněčům, co vám prodají službu za “zaručeně nejlepší“ cenu. Někdo si řekne, že to je něco, co vám nabídne každá cestovka, ale je velký rozdíl jet podle uzavřeného časového harmonogramu nebo mít otevřený plán, kde si sám dle momentální nálady vyberu, jestli pokračovat nebo zvolnit. Takže pokud preferujete dobrodružnou cestu na vlastní pěst, ale nechcete se ztratit, něco prošvihnout nebo zbytečně zaplatit „příplatek“ pro hloupé cizince, tak Robin je člověk, kterého potřebujete.

Olda Bartůněk

Robina znám několik let a již několikrát jsem měla tu čest sledovat celý ten jeho ”příběh“, od myšlenky navštívit a poznat nové místo, nákup letenek (pečlivě volí termíny, časy, letecké společnosti, aby zajistil nejlepší poměr ceny, pohodlí a čas na přestup = jak to dělá, do dnes nevím…) a případně dalších spojů, vytvoření celého harmonogramu, mapování vhodného ubytování a další. Preciznost a důslednost je na tom, co dělá, opravdu znát. Na cestách se díky jeho zkušenostem pohybuje jak ryba ve vodě i přesto, že jde o cizí neznámé místo. Pracovala jsem v cestovním ruchu v CK, takže k cestování mám velmi blízko, nicméně s Robinem jsem teprve zjistila, jak cestovat, abych vytěžila ze svých cest maximum. Určitě doporučuji.

Hana Kodatová

Robin pro nás vymyslel speciální ”wedding holiday” na ostrově Bali v Indonésii, které jsme si vybrali pro naše líbánky. Vymyslel a sepsal podrobný itinerář, zajistil nám super levné letenky a dal různá doporučení, rady a tipy na výlety. Nebýt něj, tak se do této destinace nejspíš vůbec neodvážíme. Vlastně možná ano, ale jen jako “plážový povaleči“. Ale od líbánek chce přece člověk víc – dobrodružství, adrenalin a romantiku. Takže jsme procestovali velkou část ostrova Bali a na doporučení jsme si užili i několikadenní trip na ostrovy Komodo (samozřejmě za varany a mimo jiné i potápění s rejnoky). Fakt perfektní zážitek. Ještě jednou velké díky!

Roman Šťastný

Hong Kong, Singapur, Bali i jižní ostrovy v Thajsku. To vše nám Robin zajistil při jedné jediné cestě do Asie. Velmi příjemná cena kombinované letenky (o několik tisíc levnější, než jsem byl schopen najít sám) včetně všech transferů, a výběr z několika kvalitních hotelů v každé destinaci. K tomu nám Robin navrhl plán cesty jak na Bali, tak v Thajsku. Zajistil auto i s řidičem, doporučil výlety a zajímavá místa. Ale hlavně nám ušetřil spoustu času, který bychom jinak museli věnovat přípravě a plánování, k nezaplacení! Stačily k tomu dva Skype hovory a několik emailů. Nezávislé cestování je radost a Robina velmi rád doporučím každému, kdo zvažuje jeho služby využít.

Zdeněk Stypa

Cestu do Japonska jsme si vymysleli dost na poslední chvíli, s cestovkou jsme jet nechtěli a na plánování nebyl čas. Robin se této výzvy chopil s ohromnou energií a připravil nám na míru itinerář, ze kterého jsme byli nadšeni! Chtěli jsme trek v horách, sumo zápas, chrámy v Kyotu, nocování s mnichy – zažili jsme to všechno a ještě mnohem víc, prokládané skvělou gastronomií! Navíc byl na příjmu i v době, kdy jsme cestovali a ochotně nám poradil. Díky Robinovi jsme nejen ušetřili spoustu času při plánování, ale hlavně díky jeho zkušenostem získali spoustu skvělých zážitků. Rozhodně všem doporučuji, spolupráce je perfektní – díky!

Martina Braunová

Chtěl jsem Vám moc poděkovat za pomoc naplánovat nejúžasnější dovolenou, na jaké jsme byli. Všechno jsme díky cestovnímu plánu zvládli absolutně bez jakéhokoliv problému. Thajsko je neuvěřitelná země, je to úplně jiný svět. Hrozně nás ta země uchvátila, všichni milí, usměvaví, se vším pomohli. Přesně jak jste říkal, tak se nakonec přítelkyni nechtělo vůbec zpět. :)

Jiří Beneš

Naší první cestu do Thajska jsme začali plánovat s více než půlročním předstihem a protože pobyt měl být v exponovaném vánočním a novoročním období, nechtěli jsme nic ponechat náhodě a svěřili se do rukou zkušeného cestovatele. Robin nám pomohl zajistit levnější letenky, ubytování podle našeho rozpočtu, a všech šest oblastí, které jsme si vybrali poznat, nám spojil do jedné navazující cesty. Nakonec ještě připravil podrobný komentovaný itinerář po dnech, takže jsme na nic důležitého nezapomněli a dovolenou si skvěle užili. Díky Robinovi to bylo bezstarostné a bez bloudění! Ušetřili jsme díky němu spoustu času a stihli spoustu věcí. Díky za vše!

Martina Richtrová a Zuzana Balášová

Po návratu musím říct, že itinerář do Japonska byl velmi dobře připravený a děkuji za to. Nejeli jsme podle plánu úplně do detailů, přidali jsme třeba Osaka Aquarium, to mají moc pěkné a obrovské. Himeji Castle – tam byla v úmorném vedru fronta na sluníčku hodinu na to, abychom se vůbec dostali ke hradu. Protože je ale hrad uvnitř celý prázdný, tak je stejně lepší vidět ho jen zvenku :-). Z Miyajimy jsme poslední trajekt do Hiroshimy nechali ujet a jeli jsme až večer zase vlakem. Bylo to pěkné, byli jsme tam jak za přílivu, tak za odlivu, dali jsme to lanovkou nahoru na Mount Misen a pěšky z druhé strany dolů, prostě jsme tam strávili úplně celý den. Gion corner – měli bohužel zavřeno zrovna v den, na kdy jsme to měli naplánované. Celkem s itinerářem 100% spokojenost.

Petr Podrazil

Je třeba říct, že cestování s Robinem je perfektní. Jak už zaznělo zde několikrát, je to jako kdyby byl s Vámi. Je to člověk, který Vás nenechá na holičkách ani ve chvíli, kdy Vám uletí letadlo zpět a musíte řešit co a jak. Je super vidět, že to není jenom pošlu itinerář a ahoj. Opravdu můžeme jenom doporučit. Nám plánoval Thajsko a Silvestr v Dubaji a bylo to opravdu nachystáno perfektně. Jak poletíme na Filípíny, určitě se na Vás znovu obrátíme. Ještě jednou díky moc.

Igor Trojek

V první řadě musím říct, že to byla nejkrásnější dovolená a to hlavně díky Robinovi! Robin nám vše naplánoval do nejmenšího detailu podle našich preferencí, rozpočtu a přání. Pomohl nám zajistit levnější letenky, vybral vždy pár ověřených hotelů, ze kterých jsem si vždy vybrala a hlavně neztrácela čas hledáním a čtením recenzí. Můj úkol byl pouze jediný, přečíst si podrobný itinerář, den po dni a doptat se na vše, co jsem potřebovala. A těch otázek bylo mnoho, protože jsem velká puntičkářka a chtěla jsem to mít dokonalé a to se taky stalo!! Na všechny mé normální i nenormální dotazy Robin ochotně odpovídal a byl se mnou 24 hodin denně. Zkrátka, kdo se ještě rozhoduje, jestli Robina využít nebo ne, udělejte to, a věřte, že to bude dovolená snů bez starostí a bez strašáků!!! Ještě jednou díky a už se těším na další plánování naší cesty na Filipíny 😊

Monika Meranyová

Cestovat do Thajska a ještě k tomu s manželkou a dětmi není rozhodně žádná legrace a sám bych to rozhodně nezvládl. Ale díky Robinovi jsem se vlastně skoro o nic ani starat nemusel! Letenky nám sehnal za takovou cenu, za kterou bych je nám nesehnal pomalu ani za let v zavazadlovém prostoru. Zařídil nám naprosto všechno, ubytování v hotelech, přepravu z ostrova na další ostrov a doporučil nám spoustu zajímavých míst, které navštívit. Cestovat ve čtyřech, kdy má každý o dovolené své vlastní představy není rozhodně jednoduché. Ale díky skvělému naplánování a širokým a skvělým doporučením na výlety od Robina byli všichni naprosto spokojení. Výlet jsme si náramně užili a měli jsme na sebe spoustu času. Takže jestli plánujete sehnat někoho, kdo by Vám výlet zařídil, Robin je určitě ten pravý a i my jeho služby v budoucnu určitě znovu využijeme! :)

Martin, Jarka, Kuba, Šimon

Plánování cesty do Thajska začalo přibližně s pětiměsíčním předstihem. Věděli jsme, že chceme vidět Thajsko a nějaké místní atrakce, památky, pláže…, které jsme doposud znali jenom z fotek. Neponechali jsme nic náhodě a svěřili se do rukou Robina. Už od první chvíle, kdy jsme spolu začali komunikovat, tak jsem věděl, že jsme udělali dobře. Robin je velmi pružný v odpovědích na Vaše dotazy a rád poradí se vším. Naše dovolená se proto stala bezstarostnou a vše jsme si maximálně užili. :) Určitě na naší další dovolené opět využijeme jeho služby. Všem, kteří si chtějí ušetřit spoustu nervů a času, tak vřele doporučuji!

Vašek Klán a Bára Zárubová

Pro rodinnou dovolenou v Thajsku jsme se rozhodli poměrně na poslední chvíli. Bylo třeba během dvou měsíců (včetně Vánoc a konce roku) vše naplánovat a zajistit, a na to jsme si sami netroufali. Oslovili jsme proto Robina a požádali jej o pomoc. Představovali jsme si klidnější dovolenou pro 4 dospělé a čtyřleté dítě s tím, že jsme ale nechtěli celou dobu ležet na jedné pláži. A výsledek? Skvělá dovolená, kdy se dospělí nenudili a dcera vše s přehledem zvládla. Přímý noční let do Bangkoku jsme si nemohli vynachválit. Přesuny mezi ostrovy a jednotlivými resorty – po silnici, po vodě i vzduchem – byly do puntíku naplánované, ubytování podle našich představ – většinou s výhledem na pláž. Program na každý den navržený i s variantami, doporučení a poznámky pod čarou vždy k věci a soukromý tip na oblíbené jídlo, které jsme si oblíbili i my – to všechno jsou drobnosti, díky nimž jsme si po celou dobu naší dovolené libovali, jak skvělé rozhodnutí to bylo, obrátit se na profesionála, který ví, co dělá! Robin je komunikativní, vstřícný a o klienta pečující průvodce, byť jen na dálku, a bylo nám ctí využít jeho služeb! Velice rádi se k němu při naší příští velké cestě vrátíme! Děkujeme!!!!

Michal Koudela s rodinou

Sama na vlastní pěst do Thajska? Ano, teď již mohu říct, že je to nejen možné, ale i výborný nápad, pokud máte k ruce někoho, kdo vám poskládá individuální cestovní plán, abyste si cestu maximálně užili. Já jsem to tak udělala, ačkoliv jsem se ze začátku trochu obávala o svojí bezpečnost, a rozhodně nelituji. Dostala jsem doporučení na zajímavá místa, věděla jsem každý den, kam pojedu a kde budu spát. Všechny logistické věci byly vyřešeny ještě před odletem a tak jsem se nemusela o nic starat, jen následovat svého virtuálního průvodce. Celkově to dopadlo na jedničku, odpočinula jsem si a to byl hlavní cíl mé cesty. Velmi doporučuji!

Dominika Takáčová

Blázen. Ale v tom nejlepším slova smyslu, obzvláště pro nás cestovatele. 😊 Robin plánoval mně a mojí kamarádce cestu na Filipíny. Napsaly jsme mu, co všechno bychom chtěly vidět a on nám sestavil naprosto našlapaný podrobný plán. Vše na sebe navazovalo. Když jsem ho četla, absolutně ze mě spadl strach z toho, že se něco nepovede. Párkrát jsme si dovolily plán neposlechnout a dojely jsme na to. 😊 Takže poslouchat! Robina vřele doporučuji a rozhodně to nebyla má poslední cesta, na které mě „doprovázel“. Stejně tak doporučuji samotné Filipíny, je to země nádherných lidí tělem i duší.

Jana Kulovaná a Eva Badurová

Chtěla bych Vám, Robine, velmi poděkovat za naprosto dokonalou organizaci naší výpravy do Thajska. Veškeré vaše informace jsme využili a prožili opravdu překrásnou dovolenou. Troufám si napsat: Dovolenou z kategorie snů. Ještě jednou za všechny moc děkuji, byli nadšeni. Doporučujeme Vás všem našim známým. A pokud by Vás zajímalo, kam se budeme za rok zase chystat… Samozřejmě do Thajska:-) Za všechny moc zdraví

Lenka Erfurth Krátká

S dcerou jsme se rozhodly navštívit Japonsko, a jelikož nemám ráda organizované hromadné zájezdy, hledala jsem na webu rady ohledně této země. Objevila jsem Robina a jeho stránky, jeho služby mne zaujaly a rozhodně nás nezklamal. Byla s ním výborná domluva, snažil se vyjít vstříc našim požadavkům a nárokům, což se mu povedlo na 1. Plán byl velmi podrobný, obsahoval vše od letenek, plánů cest a přesunů až po odkazy navštívených míst. Rády se na něj obrátíme znovu a ještě jednou velké díky, Robine.

Ája a Klára Rudyová

Již delší dobu jsme přemýšleli o cestě do nějaké asijské země jako je Thajsko, Japonsko nebo Indonésie. I když docela dost cestujeme na vlastní pěst, do těchto končin jsme potřebovali víc zkušeností. Narazili jsme na stránky tipynacesty.com od Robina a tím se náš asijský cestovatelský sen začal stávat skutečností. :o) Po konzultaci a různých úvahách jsme se nakonec rozhodli trochu procestovat a poznat Indonésii. Napsali jsme Robinovi, co bychom si představovali vidět, poznat a on sestavil naprosto perfektní plán cesty, který byl do detailu propracovaný. Velmi jsme ocenili i to, že nám dopředu domluvil i spolehlivé řidiče, takže jsme je nemuseli pak složitě shánět na místě a domlouvat optimální cenu. Itinerář byl skvěle doplněn i o různé mapky, takže jsme se nemuseli o nic starat, ani nikde bloudit. Díky Robinovi všechno perfektně klaplo a my jsme si užili super dovolenou! Takže určitě všem cestovatelům doporučujeme využít zkušeností a služeb Robina! A my až budeme uvažovat o další cestě do Asie, bezpochyby jej zase oslovíme :o) Velké díky Robine!

Petr a Karin

Na Robina jsme narazili náhodou poté, co nám selhalo plánování exotické dovolené na vlastní pěst s našimi známými. Nechtěli jsme se s manželkou vzdát našeho snu a tak jsem nejdřív zkoušel něco plánovat sám, což nikam nevedlo, až jsem narazil na netu na stránky Tipynacesty.com. Oslovili jsme Robina a svěřili jsme se mu s naší představou. Připravil nám neskutečně propracovaný plán se vším, aby cesta proběhla bez problémů a nějakého stresu něco hledat… Zprvu jsem k tomu měl po pravdě nedůvěru, jak to může tak všechno pěkně klapnout, ale ta zmizela po prvním nasednutí do letadla. Všechno na sebe neuvěřitelně navazovalo a prostě fungovalo, letadla, transfery, ubytování, výlety… Užívali jsme si to jak jen to šlo, Thajsko je nádherná země a pořád je tam na co koukat. Robin nám vybral krásná místa, kam se podívat a kde je co vidět, až nás mrzelo, že tam jsme jen na 16 dnů. Tato cesta nás opravdu nakopla k dalšímu cestování a spoluprací s Robinem, ušetří to neuvěřitelně času, peněz a hlavně stresu, který by na dovolené vůbec neměl být. Pokud se chystáte na cestu na vlastní pěst, tak Robina určitě doporučuji a dovolenou si s jistotou prostě užijete!

Radek a Lenka Spáčilovi

Rád bych Ti moc poděkoval za vytvořený cestovní plán a vůbec za celou spolupráci s Tebou při jeho přípravě. Přiznám se, že když jsem Tě oslovil, bral jsem to jako pokus, který buď vyjde nebo ne. A ono to vyšlo a navíc to fungovalo perfektně. V dnešním světě mi to pořád celé připadá jako z říše snů. Vždy, když někomu vykládáme o spolupráci s Tebou a způsobu naší cesty, tak je každý velmi překvapený a diví se, že něco takového funguje. Je velmi příjemné získat takovou pozitivní zkušenost. Pár lidem už jsme Tvoje služby doporučili.

Zdraví Víťa + Miriam + Matyáš + Šimon Ruberovi

Ráda bych Vám poděkovala za úžasně naplánovanou cestu po Bali. Všichni účastníci byli nadšeni. Řidič a průvodce v jednom Comang byl skvělý, podal nám vyčerpávající odpovědi na naše dotazy a vzal nás i do míst, která znají jen místní. Nádhera. Ještě jednou děkuji a posílám foto spokojené skupinky z raftingu.

Lenka Erfurth Krátká

Předem Ti chci poděkovat za rychlou online spolupráci ohledně našich změn u výletu na Erawan. Vše nakonec klaplo tak, jak mělo. Musím říct, že spolupráci s Tebou považuji za opravdu profesionální a velmi kvalitní službu. Plán byl přehledný se spoustou detailů, které opravdu v neznámé zemi ohromně pomohou. Např. u kterého exitu na letišti v Bangkoku staví shuttle bus na druhé letiště. A vůbec, že něco takového jako shuttle bus existuje… Nebo informace, že mám v hotelu na Khaosan road chtít, a trvat na oknech do dvora, atd. Prostě spousta dobrých rad, které nezkušený cestovatel ocení. Tvůj plán fungoval dokonale a vše co jsi napsal, platilo. I když jsme se ho ne vždy zcela drželi, byla to jistota, že se máme k čemu vrátit. A funguje to! Díky.

Jirka a Alena

Ahoj Robine, sice se zpožděním, ale chtěli bychom ti moc poděkovat za krásnou dovolenou. Nějak nás ten návrat do reality semlel a úplně nám vypadlo, že jsme ti chtěli napsat a ještě jsme to neudělali. Bali jsme si moc užili, všecko bylo skvěle naplánované a Komang byl skvělým průvodcem. Bez něj bychom nenašli minimálně polovinu míst. Všecko jsi nám krásně zorganizoval. Opravdu moc děkujeme. Pokud se ještě někdy vydáme na takovouhle jízdu, tak jedině „s tebou“.

Míra a Hanka

S cestováním bez cestovky s manželem již nějaké zkušenosti máme, ale tentokrát jsme chtěli Asii ukázat i našim třem dětem. Rozhodli jsme se pro Singapur, nějaký ostrov v Thajsku (nakonec na doporučení vyhrál Ko Chang) a Bangkok. Nemáme tolik času na hledání letenek, vybírání lokalit a čtení různých recenzí, tak jsme se rozhodli pro plán od Robina. I když jsem moc nevěděla, jak to bude nebo nebude fungovat, musím říct, že obrátit se na Robina byl úžasný nápad. Stačilo k tomu pár e-mailů. Vždy pošle několik variant a člověk si vybere jak letenku, tak ubytování, tak místní přesuny. A zároveň doporučí, co kde navštívit, kde se najíst, jak se přepravovat. V plánu jsou i různé mapky, zkratky, fotografie uvedených míst, aktuální časy i místních přeletů. Člověk ho má neustále u sebe v mobilu i v off-line verzi, takže se do něj může kdykoliv podívat. A naše děti si ho dokonce do mobilu stáhly taky a neustále sledovaly, co ten který den tak budeme nebo můžeme dělat. Dovolená vyšla na jedničku, děti i my jsme přijeli nadšení. A při plánování další dovolené se určitě na Robina zase obrátíme. Můžu ho jen doporučit.

Zuzana, Pavel, Ondra, Matěj a Filip