90953Plaa Thansadet Resort
(http://www.plaa-thansadetresort.com)
na ostrově Ko Phangan je sice poměrně budgetový, přesto neuvěřitelně útulný hotel, který jsem objevil náhodou, když bylo všude plno kvůli Full Moon Party. Je tu opravdu klid a velmi autentické prostředí. Budete si připadat jako v jiném světě. Hotel stojí na skále a vy se tak můžete kochat výhledem na moře i z postele. Pokoje jsou skromně zařízené, ale čisté s vlastní sprchou a velkou terasou. Je tu wifi a v ceně máte i snídani v hotelové restauraci pod širým nebem.

1439120667_90970_1

Fungují zde na generátor, takže počítejte s ranním a večerním provozem. Vy si ale pravděpodobně budete užívat jiných předností. Kromě nádherného výhledu má pokoj vysoko na skále ještě další výhodu – krásně sem fouká od moře, takže vám ani v nejmenším nebude chybět klimatizace. A navíc se každý den příjemně protáhnete – z pláže na pokoj je to 50 schodů.1439120667_90970_2

 

Když vás přepadne poznávací nálada, můžete se projít k nedalekým vodopádům Saampan waterfall nebo prozkoumat vedlejší pohádkovou pláž Thong Reng. Ta se nachází vpravo za mostem přes říčku. Musíte přejít či spíš přelézt několik skalisek, ale koupání tam je tu luxusní, stojí to za to. Dříve tu bývalo i občerstvení v Treehouse resortu, to už je ale minulost.

1439120667_90983_1Zachce-li se vám trochu společnosti, nebo potřebujete nakoupit, žádný problém! Na vedlejší pláž Thong Nai Pan Noi vás odveze malá dřevěná loďka, kterou si jednoduše objednáte třeba na baru. Je to výrazně větší pláž, elektřina tu funguje 24 hodin denně a vás čeká výběr restaurací nebo nabídka masáží.