Jestli se v Bangkoku zdržíte přes víkend, máte vyhráno. Pouze v sobotu a v neděli je totiž otevřený nejbližší floating market, který byste neměli vynechat. A konkrétně od 7 ráno do 4 odpoledne. Nachází se ve čtvrti Taling Chan a podle ní se také jmenuje. Plovoucích trhů je v Bangkoku několik, tento se zaměřuje převážně na jídlo, takže pro gurmány ideální místo.

Pokud bydlíte na Khao San, můžete vyrazit buď taxíkem s anglicky mluvícím řidičem, nebo busem. Tuktuk bych tady nedoporučoval, protože vás nejspíš zaveze do nějakého obchodu se šperky nebo krejčovství, protože tak dostane za vás provizi, abyste pak zjistili, že vám nerozumí ani slovo nebo ani neví, kde Taling Chan je.

Bus má zastávku přímo na hlavní třídě talingchanRatchadamnoen Klang Road, na kterou dojdete pěšky po Khao San úplně na východ a na konci doprava až na hlavní a opět doprava k nejbližší zastávce. Počkejte si na bus č. 79 (západním směrem) a průvodčímu (výběrčímu peněz) řekněte Taling Chan. Autobus vám zastaví přímo před hlavním vchodem. Až se budete vracet, určitě nebudete mít hlad nejméně do vaší další destinace. :)

Pokud chcete vidět plovoucí trhy ve všední den, ještě není vše ztraceno. Jen je to na celodenní výlet, neboť dva největší trhy se nachází 60km jihozápadně od Bangkoku a mají otevřeno denně. Hledejte Amphawa floating market nebo Damnoen Saduak floating market.