ko-lanta-map

Půjčte si skútr!

Tady je to téměř nutnost, chce-li člověk něco vidět. Není třeba nic rezervovat, téměř každý hotel skútry nabízí za pár báhtů (toho času asi 150Kč/den), stačí se zeptat. Sice je většinou třeba nechat na hotelové recepci pas, což by neměl být výrazný problém, případně necháte nějaký ten tisíc báhtů jako zálohu na případné škody. Pojištění se tu totiž nevede.

Ko Lanta je úzký ostrov táhnoucí se severojižním směrem a je dlouhý necelých 30km. Celkem nedávno byl dokončen most spojující Lantu s pevninou, takže z původních dvou trajektů vás čeká už jen jeden. Hurá. Většina pláží a hotelů se zde nachází na západní straně a to v její horní polovině.

2xLanta_beach2_resize Východní pobřeží ostrova zůstalo místním, původním obyvatelům. Tvoří jej rybářské vesničky, kaučukové plantáže a porosty cukrových palem. Najdete tu mořské cikány i tradiční thajské rybářské rodiny. Nachází se zde i hlavní město ostrova Lanta Old Town, ve kterém budete mít pocit, že jste se vydali do minulosti.

2xLantaTown1_resize
Na nejjižnější části ostrova najdete vstup do národního parku Mu Ko Lanta (vstup 200 THB), jehož nejzajímavější částí je fotograficky lákavý starý maják. Určitě k němu vystoupejte, je z něj hezká vyhlídka na okolí. Nepochybně po cestě potkáte i zvědavé a nebojácné opice. Po cestě zpět si kou2xLanta_road1_resizesek za vstupem do parku můžete udělat asi hodinovou procházku do vnitrozemí na vodopád Klong Jak, pod kterým se můžete příjemně osvěžit. Poněkud kontroverzní je potom možnost k cestě na vodopád využít místní slony. Každý ať si udělá vlastní názor a rozhodnutí, zda této služby využije, nebo nikoliv.

2xKoLanta_beach1_resize
Pokud na ostrově budete v úterý nebo v pátek, a rádi ochutnáte thajské speciality, navštivte ve vesnici Klong Nin v tyto dny místní food market. Pro lepší gurmánský zážitek si ovšem raději zajeďte navečeřet na Klong Dao, kde je na výběr bezpočet restaurací.